In 1927 werd in Assen een Anthropologisch Congres gehouden. Uit alles blijkt dat de wetenschap in die dagen nog een deftig gedoetje was. Na dagen van
lezingen en besprekingen ging het geleerde volk een dagje de provincie in. Na het bezoek aan het hunebed in Drouwen trok het gezelschap naar Gieten. Geloof het of geloof het niet, maar het staat hier zwart op wit gedrukt: er werd gevlagd in ons dorp om de deelnemers te verwelkomen! We lezen dat er in Hotel Braams gedejeuneerd werd. Aanvankelijk dacht ik dat men dan wel heel vroeg uit de veren was gekomen, omdat ik van mijn Franse leraar ooit geleerd had 'dejeuner' Frans was voor ontbijten.
Maar in het oud deftig Hollands was het 'gewoon' lunchen. Wij zouden gewoon zeggen: middageten. En nu de ontdekking. Na het middageten werd er in Gieten een Boerenbruiloft opgevoerd.
(2011-04) We kwamen nog twee kaarten tegen van dat openluchtspel in 1927. We hebben deze foto's toegevoegd.